פרוייקט משפחות המופת הנו פרוייקט המיועד להכרה ועידוד משפחות מרובות ילדים המונות מעל 10 ילדים ואשר מהוות מופת של תרומה לקהילה ולמדינה. מטרת הפרוייקט להילחם בסטיגמה שהודבקה למשפחות ברוכות הילדים כמשפחות נחשלות הרובצות לנטל על החברה ולהדגיש את הצד החיובי ואת תרומתן לחברה. הדרך לכך היא על ידי עריכת טקס במעמד ראשי המדינה שבו ינתנו תעודות הוקרה ותוענק מלגת לימודים לאחד מבני המשפחה.

במסגרת הפרוייקט ינתנו מדי שנה כ -18 מלגות בדרך של הנחה בתשלום שכר הלימוד של התלמיד . המלגות ינתנו לתלמידים הלומדים במוסדות חינוך תיכוניים שבהם שכר הלימוד עולה על 10,000 ₪ בשנה.

איתור המשפחות הזכאיות יתבצע על ידי ראשי ערים מ- 18 ערים בארץ. כל ראש עיר אליו תפנה העמותה יתבקש לאתר משפחה אחת שמעבר להיותה מרובת ילדים גם מהווה מופת של תרומה לקהילה. עמותת חיבה יוזמת האירוע, תנפיק את תעודות ההוקרה ותבצע את כל התיאומים הנדרשים להעברת המלגות למוסדות הלימוד בהם לומדים מקבלי המלגות. ראשי הערים יציגו במהלך הטקס את המשפחות שבחרו מבין תושבי עירם, וראשי המדינה יעניקו למשפחות תעודת הוקרה בחתימתם.

טקס משפחות מופת, נערך השנה במעמד קהל רב ב-יב' באדר א' (16.2.11) במלון דן בירושלים. את הטקס כיבדו בנכחותם המשנה לראש הממשלה, השר לפיתוח הגליל והנגב מר סילבן שלום, הראשון לציון, הרב שלמה עמאר שליט"א, ראש אכ"א האלוף אבי זמיר וראשי רשויות מכל רחבי הארץ.

 

הרב הראשי שלמה עמאר ומר אלי גבאי מייסד חיבה מעניקים תעודה למשפחת מופת

 הראשון לציון הרב שלמה עמאר שליט"א ומר אליהו גבאי, מייסד תנועת חיבה מעניקים תעודה למשפחת מופת

המשנה לראש הממשלה השר סילבן שלום נואם בטקס משפחות מופת

 

ראשי רשויות מכל רחבי הארץ ממליצים על משפחות המופת